Książki dla mamy nieidealnej, czyli jaki prezent kupić mamie niepewnej swoich kompetencji

Każda mama czasami czuje się niepewna lub niekompetentna jako rodzic. Bywa zmęczona lub sfrustrowana, a czasem nawet rozczarowana sobą jako mamą. Przez lata kobiety były uczone, aby idealnie pełnić role matek, pań domu, pracownic, a przy tym świetnie wyglądać i mieć czas na rozwijanie swoich pasji. Co, jeśli dla niektórych z nich jest to trudne do zrealizowania? Na szczęście na rynku dostępne są również najlepsze książki dla mamy nieidealnej. Jedną z nich jest “Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe”.

Książka dla młodej lub doświadczonej mamy

“Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe” to książka, którą z radością przeczytają mamy z różnym stażem. W dowcipny sposób pokazuje starania i niedociągnięcia matek, które na co dzień borykają się z trudnościami w pogodzeniu ze sobą opieki nad kilkorgiem dzieci i pracą zawodową. Tytułowe mamy lamy wyjaśniają:

– jak spróbować pogodzić różne obowiązki,

– jak uwierzyć w swoje kompetencje jako ekspertki od własnych dzieci i własnej rodziny,

– jak nie ulegać presji, by robić wszystko według sugestii obcych osób.

Autorki książki, Anna Weber i Aleksandra Woźniak, z poczuciem humoru i dystansem do siebie i swoich osiągnięć wyjaśniają, jak same radzą sobie z macierzyństwem. Zamieniają trudne tematy w miłą do czytania treść, która jest balsamem na serce niepewnej siebie mamy.

Dlaczego książki o nieidealnych mamach są tak popularne?

Każdy rodzic, nawet ten najbardziej skupiony na swojej roli, popełnia błędy na rodzicielskiej drodze. Młode matki spotykają się z duża presją społeczną na temat tego, jak powinny się zachowywać i dbać o potomstwo. Często słyszą sprzeczne rady dotyczące wychowania dzieci.

Książka “Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe” i podobne publikacje odpowiadają na potrzeby współczesnych mam, które niejednokrotnie czują się przeciążone stawianymi wobec nich wymaganiami. Pomaga im uwierzyć w to, że bez względu na osądy obcych osób i sprzeczne porady z zewnątrz są najlepszymi ekspertkami od potrzeb swoich dzieci i swojej rodziny.