Książki dla mamy

Zastanawiasz się jaką książkę wybrać dla swojej mamy? Romans pod tytułem ,,Mój książę” z serii Bridgertonowie czy poradnik ,,Zrozum swoją skórę”? A może jeszcze coś innego? Oczywiście wiadomo, że każda mama jest inna i wyjątkowa. Dlatego przygotowaliśmy listę sprawdzonych książek, które różnią się od siebie. Dzięki temu, każdy może znaleźć na niej coś, co przypadnie do gustu jego mamie. Może być to satysfakcjonujący prezent na różne okazje, w tym na Dzień Matki.

Książki samorozwojowe

Przyjemne do czytania i jednocześnie poszerzające wiedzę przydatną w codziennym życiu? Tak! Tym charakteryzują się te książki. Mogą spodobać się niejednej mamie, i nie tylko. Oto propozycje:

– ,,PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” autorstwa Kamila Zielińskiego.

Jest to książka napisana przez psychologa – stanowi źródło rzetelnej wiedzy, Przedstawia i opisuje różne mechanizmy ludzkiego postepowania, których codziennie doświadczamy. Każdy z rozdziałów w konkretny i prosty sposób opisuje osobne zjawisko psychologiczne. Dzięki temu szybko się ją czyta. Zawiera 208 stron. Książka ta jest propozycją dla osób, które chcą lepiej poznać i zrozumieć siebie, a także ludzi ze swojego otoczenia. 

– ,,Zrozum swoją skórę” autorstwa Johanny Gillbro.

Z kolei ta książka napisana jest przez dermatolożkę, z myślą o osobach, które chcą mieć zdrową, promienną skórę i właściwie ją pielęgnować. Opisane są w niej fakty, mity i porady, a wszystko to poparte badaniami naukowymi. Wspomniane jest też m.in jakiego rodzaju kosmetyki warto stosować, a których unikać. Dzięki zdobytej wiedzy można świadomie robić zakupy kosmetyczne i nie dać się zmanipulować reklamom. To bardzo użyteczny rodzaj książki dla mamy z księgarni internetowej.

Książki z fabułą

Jest to dobry wybór, jeśli Twoja mama lubi książki wzbudzające emocje i chce się oderwać od codzienności.

Propozycja warta przeczytania:

– ,,Mój książę”. Tom 1 z serii Bridgertonowie, napisany przez Julię Quinn.

Romantyczna opowieść o relacjach miłosnych w dawnych czasach. W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje dzięki serialowi ,,Bridgertonowie”. Pierwszy tom opisuje głównie losy Daphne, która jest jedną z ośmiorga rodzeństwa. Przedstawione są m.in. jej wzloty i upadki związane z wyborem odpowiedniego męża. Bardzo wciągająca historia miłosna o charakterystycznym klimacie pozwalającym przenieść się w przeszłość.